What does jest mean?

Definitions for jestdʒɛst

Here are all the possible meanings and translations of the word jest.

Princeton's WordNet

 1. joke, gag, laugh, jest, jape(noun)

  a humorous anecdote or remark intended to provoke laughter

  "he told a very funny joke"; "he knows a million gags"; "thanks for the laugh"; "he laughed unpleasantly at his own jest"; "even a schoolboy's jape is supposed to have some ascertainable point"

 2. jest, joke, jocularity(verb)

  activity characterized by good humor

 3. joke, jest(verb)

  tell a joke; speak humorously

  "He often jokes even when he appears serious"

 4. joke, jest(verb)

  act in a funny or teasing way

Wiktionary

 1. jest(Noun)

  An act performed for amusement; a joke.

  I shall not succumb to your jests!

 2. jest(Noun)

  Someone or something that is ridiculed; the target of a joke.

  Your majesty, stop him before he makes you the jest of the court.

 3. jest(Verb)

  To tell a joke; to talk in a playful manner; to make fun of something or someone.

  Surely you jest!

 4. Origin: From geste, from geste, from gesta

Webster Dictionary

 1. Jest(noun)

  a deed; an action; a gest

 2. Jest(noun)

  a mask; a pageant; an interlude

 3. Jest(noun)

  something done or said in order to amuse; a joke; a witticism; a jocose or sportive remark or phrase. See Synonyms under Jest, v. i

 4. Jest(verb)

  the object of laughter or sport; a laughingstock

 5. Jest(verb)

  to take part in a merrymaking; -- especially, to act in a mask or interlude

 6. Jest(verb)

  to make merriment by words or actions; to joke; to make light of anything

 7. Origin: [OE. jeste, geste, deed, action, story, tale, OF. geste, LL. gesta, orig., exploits, neut. pl. from L. gestus, p. p. of gerere to bear, carry, accomplish, perform; perh. orig., to make to come, bring, and perh. akin to E. come. Cf. Gest a deed, Register, n.]

Chambers 20th Century Dictionary

 1. Jest

  jest, n. something ludicrous: joke: fun: something uttered in sport: object of laughter.—v.i. to make a jest: to joust.—ns. Jest′-book, a collection of funny stories; Jest′er, one who jests: a buffoon: a court-fool.—adj. Jest′ful, given to jesting.—adv. Jest′ingly.—n. Jest′ing-stock, a butt for jests. [Orig. 'a deed, a story,' M. E. geste—O. Fr. geste—L. gestagerĕre, to do.]

Suggested Resources

 1. JEST

  What does JEST stand for? -- Explore the various meanings for the JEST acronym on the Abbreviations.com website.

Anagrams for jest »

 1. jets, Jets

 2. Jets

Numerology

 1. Chaldean Numerology

  The numerical value of jest in Chaldean Numerology is: 4

 2. Pythagorean Numerology

  The numerical value of jest in Pythagorean Numerology is: 9

Sample Sentences & Example Usage

 1. Deodatta V. Shenai-Khatkhate:

  Wiemy, że nie wszystko co się świeci jest złotem, ale to, co jest złoto zawsze błyszczy. Wydaje się również, że wszystkie piękne nie jest dobre, ale to, co jest dobre, jest zawsze piękna. twoje postrzeganie a rzeczywistość może być znacznie inny, więc nie daj się zwieść pozorom, które są często zawodne. zawsze spojrzeć głębiej, a prawdziwe piękno ujawni się.

 2. Deodatta V. Shenai-Khatkhate:

  Dwie drogi rozeszły się w żółtym lesie. i przepraszam nie mogłem podróżować albo z nich. ani jeden mniej podróżował. ani jeden najbardziej podróżował. Zamiast tego stworzył własną drogę. drogi, aby moje marzenia. przecież każda droga jest tylko droga. do chwili coś o nim. jak życie jest pełne milionów wyborów. a przecież życie jest również co ty z nim. każda nauka i zdobyte w mojej podróży. opuścił liście wydeptanych czarny. a teraz wspominam z westchnieniem. wieku i wieku gdzieś stąd. pamięci pasa w dół magiczne. dwie drogi rozeszły się w żółtym lesie. i ja, i stworzył własną drogę. aby moje własne marzenia. i to, co musiało się różnicę. życie toczy się dalej!

 3. Deodatta V. Shenai-Khatkhate:

  Jako odpowiedzialni rodzice, musimy uczyć nasze córki starannie odróżnić subtelne różnice między działaniami przez mężczyzn. Powinniśmy uczyć nasze córki rozpoznać różnicę pomiędzy - człowieka, który jej schlebia i człowieka, który ją uzupełnia, człowieka, który wydaje pieniądze na nią i człowiek, który inwestuje w nią, człowiek, który postrzega ją jako swoją własność, a człowiek, który postrzega ją prawidłowo, człowiek, który pożąda jej, a człowiek, który ją kocha, i wreszcie, człowiek, który myśli, że jest darem dla kobiet, a człowiek, który wierzy, że jest to dar dla niego. musimy nauczyć naszych synów się, że prawdziwy mężczyzna, który szanuje kobiety i traktuje ich z godności i równości - zawsze!

 4. Emeasoba George:

  Król Salomon był mądrym królem i nauczyciel też. co więcej, Platon był wspaniałym nauczycielem i inspiratorem. jak również, Sokrates był również niesamowite nauczyciel i inspiratorem. Zig Ziglar był równie głęboka nauczycielem i motywatorem. Deodatta V. Shenai-Khatkhate jest niewątpliwie inspirującym nauczycielem i motywatorem. Enoch Adeboye jest wnikliwe nauczyciel i kaznodzieja. Poza tym, David Oyedepo jest charyzmatyczny nauczyciel i kaznodzieja wśród innych nauczycieli i inspiratorów, takich jak John C. Maxwell Martin Luter King JnR., Mahatma Gandhi, Matka Teresa, Bill Gates, Warren Buffett, Steve Jobs, Chinua Achebe, Oprah Winfrey, Henry Ford, Nelson Mandela, Wole Soyinka, Chris Oyakhilome, Dr. Uma Ukpai, Paul Enenche, David Ogbueli, Matthew ashimolowo, david abioye itd., ale przede wszystkim, Jezus Chrystus był największym nauczycielem i inspiratorem. i będzie on kiedykolwiek pozostaje największym nauczycielem i inspiratorem wszechczasów. ponieważ był ucieleśnieniem mądrości Bożej, jest on nadal ucieleśnieniem mądrości Bożej, a on nigdy nie pozostanie uosobieniem boskiego lub nadzwyczajne mądrości. och! Tak, Jezus Chrystus jest również uosobieniem mądrości Bożej. Jeśli nie zgadzają się ze mną. iść dalej i przeczytać Pisma (Mateusza, Marka, Łukasza i Jana). na, to na pewno w końcu zgodzić się ze mną do okazania.

 5. Emeasoba George:

  Król Salomon był mądrym królem i nauczyciel też. co więcej, Platon był wspaniałym nauczycielem i inspiratorem. jak również, Sokrates był również niesamowite nauczyciel i inspiratorem. Zig Ziglar był równie głęboka nauczycielem i motywatorem. deodatta v. shenai-khatkhate jest niewątpliwie inspirującym nauczycielem i motywatorem. Enoch Adeboye jest wnikliwe nauczyciel i kaznodzieja. Poza tym, David Oyedepo jest charyzmatyczny nauczyciel i kaznodzieja wśród innych nauczycieli i inspiratorów, takich jak John C. Maxwell Martin Luter Król JnR., Mahatma Gandhi, Matka Teresa, Bill Gates, Warren Buffett, Steve Jobs, Chinua Achebe, Oprah Winfrey, Henry Ford, Nelson Mandela, Wole Soyinka, chris oyakhilome, dr. uma ukpai, paul enenche, david ogbueli, Matthew ashimolowo, david abioye itd., ale przede wszystkim, Jezus Chrystus był największym nauczycielem i inspiratorem. i będzie on kiedykolwiek pozostaje największym nauczycielem i inspiratorem wszechczasów. ponieważ był ucieleśnieniem mądrości Bożej, jest on nadal ucieleśnieniem mądrości Bożej, a on nigdy nie pozostanie uosobieniem boskiego lub nadzwyczajne mądrości. och! Tak, Jezus Chrystus jest również uosobieniem mądrości Bożej. Jeśli nie zgadzają się ze mną. iść dalej i przeczytać Pisma (Mateusza, Marka, Łukasza i Jana). na, to na pewno w końcu zgodzić się ze mną do okazania.

Images & Illustrations of jest

 1. jestjestjest


Translations for jest

From our Multilingual Translation Dictionary

 • bromear, chiste, bromaSpanish
 • naurunaihe, pila, vitsi, vitsaillaFinnish
 • nevetség tárgya, tréfa, tréfálkozik, tréfálkozásHungarian
 • battuta, affabulare, oggetto di scherno, arguzia, zimbello, facezia, scherzo, celia, barzellettaItalian
 • iocorLatin
 • whakanene, neneMāori
 • gracejarPortuguese
 • посмешище, насмешка, шутить, остро́таRussian
 • skämta, driva, gyckla, skojaSwedish
 • 開玩笑Chinese

Get even more translations for jest »

Translation

Find a translation for the jest definition in other languages:

Select another language:

Discuss these jest definitions with the community:

Word of the Day

Would you like us to send you a FREE new word definition delivered to your inbox daily?

Please enter your email address:     


Citation

Use the citation below to add this definition to your bibliography:

Style:MLAChicagoAPA

"jest." Definitions.net. STANDS4 LLC, 2017. Web. 23 Oct. 2017. <http://www.definitions.net/definition/jest>.

Are we missing a good definition for jest? Don't keep it to yourself...

Nearby & related entries:

Alternative searches for jest:

Thanks for your vote! We truly appreciate your support.